wordpress-detaylari

WordPress Eklentileri

WordPress eklentilerinin ne denli büyük bir önem arz ettiğini biliyor musunuz? Özellikle belirtmek gerekir ki WordPress ile ilgilenen bireylerin ilgi odağı olan eklentiler, çok çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler uygun adımlarla ilerlemenize büyük bir katkı sunacaktır.

WordPress eklentileri konusunda ise Durmaz Medya olarak donanımlı bir hizmet sunarak ilerleme sağlamaktayız. Öncelikle belirtmek gerekir ki eklentiler, web sitesi güvenliği, sosyal paylaşım, site yedeklemesi ve daha nice işlevsellik eklemenizi sağlar. Böylece donanımlı bir hizmete dâhil olabilirsiniz.

Sizler için sunduğumuz bu makale oldukça önemli adımları bünyesinde barındırmaktadır. Temel olarak belirtmek gerekir ki her WordPress web sitesi sahibi ve geliştiricisinin 2022’de bilmesinin gerekli olduğuna inandığımız farklı eklentileri derledik.

Ankara web tasarımı konusunda profesyonel bir hizmet sağlayıp sizlere kullanıcı deneyimine sahip web siteleri inşa ediyoruz. Referanslarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.

WordPress Eklentileri Nelerdir

 

 • WooCommerce Eklentisi

 • Wordpress Eklentileri WooCommerce

WooCommerce eklentisi de oldukça önem kazanan eklentiler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki e-ticaret web sitelerinin neredeyse üçte birine sahip olan bir çevrimiçi mağaza kurmak isteyenler bu eklentinin özelliklerinden faydalanarak donanımlı bir sürece dâhil olabilir.

WooCommerce konusunda belirtmek gerekir ki çevrimiçi mağaza kurmak isteyenler için en popüler WordPress eklentilerinden biri olarak tanımlanmaktadır. Bu sebeple geniş bir kullanıcı ağı vardır. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki bu eklenti, dünya genelindeki müşterilere geniş kapsamlı fiziksel ve dijital ürünler satmayı kolaylaştırır. WordPress siteleri üzerinden ürün veya servis satmak isten geliştiriciler ve site sahiplerine daha çok önerilmektedir.

 • Yoast SEO

 • YOAST SEO Eklentisi

SEO konusunda en etkili eklentilerden biri olan Yoast SEO, yüksek kalitede, arama için optimize edilmiş içerik yayınlamanıza yardımcı olmak için tasarıma dâhil edilmiştir. Bununla birlikte SEO konusunda bir ilerleme sağlamak istiyorsanız Yoast SEO ile ilerleme sağlayabilirsiniz.

Yoast SEO, temel olarak SEO uyumlu makalenizin arama motorlarıyla nasıl sonuçlanacağını açıkça gösteren eşsiz bir trafik lambası sistemi üzerinden çalışma sağlar. Bunun yanı sıra içeriğinizin okunabilirliğini de değerlendirme imkânına sahip olabilirsiniz.

Temel olarak Yoast SEO, ücretsiz bir eklentidir. Bu durumun istisnası olarak ise ayrıcalıklı sürüm fiyatları farklılaşmaktadır. Aynı zamanda Yoast Seo, WordPress sayfalarını ve gönderilerini analiz ederek donanımlı analiz imkânları sunar. SEO uyumlu web sitenizin zayıflıklarını ayıklar.

 • W3 Total Cache

 • W3 Total Cache Eklentisi

Yavaş web sitelerine sahip olan bireylerin tüm işlemleri de doğru orantıda sekteye uğramaktadır. Yavaş site sıkıntılarını önlemek için sizlere muazzam bir eklentiyle geldik! Temel olarak W3 Total Cache, bir önbellekleme eklentisine ihtiyacınız olacak.

W3 Eklentisi sitenizdeki sayfaların bir sürümünü ziyaretçilerin bilgisayarlarına kaydeder. Aynı zamanda birçok hosting firmasını ve sunucuyu destekleyerek donanımlı hizmet sağlar.

 • Jetpack

Jetpack son zamanlarda sıklıkla merak edilen bir eklenti halini almıştır. Bununla birlikte daha fazla çevrimiçi trafik oluşturmak, web sitenizi güvenli hale getirmek, performansını izlemek ve daha pek çok şey yapmak için tasarlanmış bir WordPress çözümüdür.

 • Keyy Two Factor Authentication

Keyy Two Factor Authentication wordpress eklentisi muazzam bir deneyim sunmaktadır. Bilindiği üzere her geçen gün online güvenlik ihlalleri artıyor ve hacking için yapılan girişimler yaygınlaşıyor. Ne yazık ki bu durumda olumsuz sonuçlar meydana geliyor. Bununla birlikte donanımlı ve sağlam güvenlik önlemlerini kullanmak çok önemlidir.

Son derece yaygın yöntemlerden birisi ise temel olarak akıllı cihazınız aracılığıyla kimliğinizi doğrulamanızı sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’dır. Bu eklenti de tam olarak bu durum için donanımlı çözüm mekanizması sunar.

 • Rank Math SEO

 • Rank Math SEO Eklentisi

Rank Math eklentisi de son derece önemli bir eklenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu eklenti temel olarak içeriğinizi arama motorları için optimize etmenize ve rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlayarak donanımlı bir süreç sunar. Ek olarak belirtmek gerekir kir Rank Math, Bu, en iyi SEO eklentilerinden biridir.

Temel olarak Blok sayfanızda SEO amaçlı kod düzenlemenize gerek kalmadan, SEO faaliyetlerinizi basitleştirerek tek bir yerden kontrol etmenizi sağlar.

 • Table of Contents

 • Table Contacts Eklentisi

Table of Contents eklentisinden temel bir tanımla şu şekilde bahsedilebilir: Bu eklenti web sitenize otomatik içindekiler oluşturma imkânı sağlayan ücretsiz ve son derece donanımlı bir eklentidir. Aynı zamanda bu eklenti, makalenizi tarayarak, hiyerarşik bir içindekiler tablosu oluşturur.

 • WP Rocket

 • WP Rocket Eklentisi

WP Rocket WordPress sitelerinin önbellekleme işlemini yapan, ücretli bir yazılımdır.

 • Klasik Düzenleyici

 • Klasik Düzenleyisi Eklentisi

Klasik düzenleyici genel bir anlamıyla WordPress’in belirli bir sürüme kadar yanında getirdiği içerik düzenleme alanının adıdır.

Puanımız

Ücretsiz WordPress Tema arayışı içerisindeyiz bu makaleyi okuyarak bilgi alabilirsiniz. Web tasarımı ve Ankara SEO hizmeti hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçmeyi unutmayınız.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Hemen Ara