woman, laptop, business-5579998.jpg

İçerik Optimizasyonu

İçerik optimizasyonu, SEO noktasında elde etmek istediğiniz sonuçları sizlere sunmaktadır. Bilindiği üzere internet aramalarında daha iyi sıralamalar elde etmek için içeriklerin arama motorlarına ve ziyaretçilere göre optimize edilmesidir. İçerik yapılanmasını başarılı bir şekilde yaparken dikkat edilmesi gereken faktörler bulunur.

Başarılı bir içerik uygulaması web sitenizi yüceltecektir. Bu bağlamda her işini en iyi yapan firmamız, sizlere içerik konusunda da donanımlı bir destek sunacaktır.

İçerik ne kadar başarılı olursa olsun optimizasyon sağlanmazsa iyi bir sonuç sağlamaz. Yazılan makalenin sadece bilgilendirici olması yeterli değildir. Başarılı ve kaliteli içerik, sayfa düzeni, SEO uyumu yeterli bilgi bilinci ve güvenilirlik gibi çeşitli durumlara yanıt verebilmelidir.

İçerik optimizasyonu yapmanız için birçok maddeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu maddeler SEO hizmeti noktasında muazzam bir başarı sunacaktır. İlk etapta özgün içerikler yayımlamak için iyi bir hazırlık süreci gerekmektedir.

Özgün içerikler yazan uzman içerik editörlerinden destek alınması gerekmektedir. Kopya içerikler ile Google aramalarında iyi sonuçlar elde etmek maalesef mümkün değildir. Tam olarak bu sebeple eski ve yeni içerikler optimize edilmelidir.

Başarılı bir içerik optimizasyonu için gerekli adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

1.Başlık hiyerarşisine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu durum okuyucuların anlamsal bütünlüğü oluşturması açısından oldukça önemlidir. Bu işlemi uygularken başlıkların “h” etiketlerini hiyerarşik olarak kullanmak gerekir.

Temel olarak ele alınan konu başlığı “h1” etiketi alt konular “h2” ve “h2” başlığının alt başlığı “h3” olarak makalede etiketlenmelidir. Bu sayede hiyerarşik bir düzen başlıklar tarafından sağlanmış olur.

  1. İçeriğin Özgünlüğü Analiz Edilmeli. Yazılan tüm makalelerin özgün ve eşsiz olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunu intihal testleri ile meydana getirebilirsiniz. Belirtmek gerekir k içerikler hazırlanırken iyi bir hazırlık süreci gerekmektedir.
  2. İçeriklere İç ve Dış Bağlantılar Verilmeli

Yazdığınız makaleyi optimize ederken iç bağlantılar üzerinde iyi bir çalışma yapmak gerekiyor. Bu durum donanımlı bir getiri sağlayacaktır.

  1. Başlık ve Meta Açıklamaları Optimize Edilmeli

Web sitenizin kaliteli bir içeriği olması ve bu içeriğin başlığı, arama motorları için bir meta açıklama ise, hem arama motorları hem de kullanıcılar için optimize edilmelidir. Ama bu ne anlama geliyor? Bir başlık zaten ana konuyu gösteriyor. Genel anlamda meta açıklamaları, aynı konu için sıralama yapan diğer web sitelerinden sıyrılmak ve ziyaretçinin tıklamalarını alabilmek yani ziyaretçi için optimize edilmelidir.

Belirtmek gerekir ki içerik başlıkları oluştururken Semrush ve Google kullanılarak anahtar kelimeler belirlenebilir. Bu anahtar kelimeler SEO için büyük bir önem taşımaktadır.

Bireylerin arama niyeti analiz edilerek yerinde hizmetler sunmak gerekmektedir. Bu duruma bir örnek verelim: Örneğin elektrik teknik servisi arayan bir kişi muhtemelen aydınlatmaları bozuk olduğu için tamir edecek birilerini arıyordur. Bu bağlamda elektrik teknik servis, elektrikçi gibi kelimeleri aratacaktır.

Başlık ve meta açıklamaları ise daha çok ziyaretçiye yönelik optimize edilmelidir. Bu başlık ve meta açıklamalarında anahtar yer almalı ve insanları harekete geçirecek tıklamaya teşvik edecek açıklamalar yazılmalıdır. Bu sistemi yaparken insanlardan sırf tıklama alabilmek için yanıltıcı açıklamalar yazılmamalıdır. Belirtmek gerekir ki meta açıklamaları 155 – 70 karakter arasında olmalıdır.

5.Görseller ve Videolar Optimize Edilerek İçerikte Yer Almalı

İçeriği yayınlarken zenginleştirmek gerekmektedir. Bu durum görsel ve videolar ile mümkün olabilir. Genel anlamda içeriğinizi optimize ederken görsellerle desteklemek önemlidir. Görsel ve videoların optimize edilmesi de SEO için oldukça önemlidir. Başarılı bir içerik örneklerle, resimlerle ve videolarla süslenebilir. 

6.İçerikte Yazım ve Stil Hataları Düzenlenmeli

Hazırladığınız içeriğin yazım ve stil hataları donanımlı bir şekilde düzenlenmelidir.

Scroll to Top
Hemen Ara