Google ADS Hizmeti

Gelişen dünya ile birlikte dijital alanlarda gelişme ve yenileşme sağlanmıştır. Özellikle tüm sektörlerin sosyal ağlar ile ticarete atılması ticaretin şeklini değiştirmiştir. Özellikle ticaretin temel yapı taşlarından birisinin reklam olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu bağlamda Google Ads, sıklıkla araştırılan konular arasında ye almaktadır.

Küreselleşmeye birlikte ticaretin şekli ne kadar değişirse değişsin, o şekle uygun bir reklamcılık yöntemi de mutlaka bulunur. Bu bağlamda internet pazarlamacılığının aktif bir rol oynadığını gözlemlemekteyiz.

Dijital dünyadaki hızlı gelişim ile beraber e-ticaret için de yeni reklamcılık türleri geliştirilmiş durumdadır. Birçok durumda etkin konumda yer alan Google, internet reklamcılığı konusunda da Google Ads ile etkili çözümler sunmaktadır. Durmaz Medya olarak yer aldığımız bu süreçte tüm reklam işlemlerinizi yerine getirmekteyiz.

Temel olarak Google Ads, Google aracılığıyla ulaşılabilen hemen her yerde reklam yayınlamanızı sağlayan bir reklamcılık hizmetidir. Özellikle anahtar kelime bazlı bir çalışma gerçekleştirerek en doğru reklamı sunmaktayız. Ön plana çıkmak isteyen bireylerin ilk tercihi olan Google ADS, Geniş bir kullanım imkânı sunmaktadır. Bu noktada arama motoru bu hizmeti sunsa da Google’ın etkisinin de büyük olduğunu belirtme gerekmektedir.

Kullanıcılar arama motorunu kullanarak reklam araştırmasına girmektedir. Bu durumda etkin bir trafik sağlayan Google ADS, sizler için ilk tercih olmalıdır.

Firma potansiyeliniz ile reklamlarınızı görebilecek kitleyi belirleyebilirsiniz. Bu noktada belirtmek gerekir ki yayına aldığınız reklamın kaç kişiye gösterileceği, bütçeniz ile alakalıdır.

Bütçe konusunda Google, günlük bütçe bazlı çalışma sunmaktadır. Kendi uygunluğunuza göre belirlediğiniz bütçe, bir aylık periyottaki günlük ortalama reklam harcamanızı gösterir. Bu noktadan hareketle bütçenizin nasıl harcanacağına da siz karar verebilirsiniz.

Google ADS Nedir?

ankara google ads hizmeti

Google ADS nedir sorusunun cevabını bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özellikle reklam kampanyası olarak sıkça rastlanan

Kullanıcıların satın alacakları ürünleri, gidecekleri yerleri ve belirli konularda ne yapacaklarını Google’da aratıyor olması reklamların gerekliliğini gözler önüne sermektedir.

Tüm fırsatları değerlendirmek isteyen satıcılar Google ADS kullanımına yönelmektedir. Belirtmek gerekir ki Google Ads aracılığıyla verilen reklamlar; reklam veren sitenin ürün ve hizmetlerini alakalı aramalarda veya konumlarda gösterilmesine yardımcı olur. Bu durum reklam verenin büyük bir fayda sağlayacağı anlamına gelmektedir.

Kullanıcıların kolayca erişim sağlayacağı reklamalar ve mobilde web sitenize ziyaretçi çekebilir, potansiyel müşteriler ile iletişime geçilebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Tereddüt etmeden bu konu ile alakalı iletişime geçebilirsiniz

Google Adwords, bir işletme sahibi olarak Google’ın arama motorunu kullanarak ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz, Google tarafından geliştirilen ücretli bir arama motorudur. İşletmenizde verdiğiniz hizmetlerle alakalı olarak görünüm kazanabilirsiniz. Bu bağlamda reklamcılığın büyük bir kazanım sağladığını görmekteyiz.

Piyasada artan rekabete paralel olarak reklam verme gibi durumlar daha büyük önem kazanmaktadır. Bu sebeple Google aramalarında vermiş olduğunuz hizmetlerle ilgili arama yapıldığı zaman sektörde ön planda yer almanız gerekmektedir. Bu durum Google Adwords ile mümkün olacaktır.

Google’da rakiplerinizde çalışmalar yaptıysa ve SEO hizmetini güçlü tuttuysa sizlerin aramalarının üstüne çıkar. Bu durum sizi alt sıralamalara, hatta arka sayfalara doğru düşürebilir. Reklamlarınızın artması, müşteri kazanmanızı sağlayacaktır.

Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle ilk 10 sıralamada çıkabilmeniz için belli bir strateji izlemeniz gerekiyor. Durmaz Medya olarak tüm süreçlerde etkin bir şekilde yer almaktayız. Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı noktasında bizimle iletişime geçerek donanımlı hizmet alabilirsiniz.

Örneğin, bir tekstil mağazanız var ve bu mağazanızı yükseltmek istiyorsunuz. Bu noktada ilk yapmanız gereken Google ADS ile reklam vermek olacak. Firmanızın markasını yazdığımızda sizinle ilgili bir reklam kampanyası yoksa firmanızın ya da web sitenizin kullanıcı aramalarında en üst sıralarda görülme olasılığı çok düşüktür. Bu sebeple bizimle iletişime geçmenizde fayda var.

Google Reklam Modelleri Nelerdir?

 

Google reklam modülleri bizlere genel bir bilgi akışı sunacaktır. Özellikle belirtmek gerekir ki reklam vermek firmaları yükselten en önemli etkendir. Bu duruma paralel olarak sunulan her hizmeti detaylı bir şekilde bilmeniz gerekmelidir.

Google reklam modüllerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Alışveriş Reklamları
  • Arama Ağı Reklamları
  • Yeniden Pazarlama Reklamları
  • Görüntülü Reklam Ağı
  • Youtube Reklamları

Yukarıda yer alan tüm reklam modülleri, firmanız için en etkili tercih olacaktır. Detaylı bir araştırma yaparak neye ihtiyacınız olduğunu analiz etmeniz gerekmelidir. Google Adwords, tüm reklam sınırlarını zorlayan muazzam bir platformdur. Bununla birlikte genel olarak tanımlardan bahsetmek gerekmektedir.

Alışveriş Reklamları: Alışveriş reklamları küreselleşen dünya düzeninde sıkça rastlanan konular arasında yer almaktadır. Firmanızda bulunan ürün ve hizmetleri, arama motorunun alışveriş sekmesi aracılığıyla potansiyel müşterilere ulaştıran servistir.

Arama Ağı Reklamları: Bu reklam modülünün oldukça önemli olduğunu belirtebiliriz. Arama ağı reklamları, hizmetinize dâhil olan kelimeler dâhilinde yapılan aramalarda, sitenizi ilk sıralarda göstermektedir. Arama ağı reklam modülü sizler için oldukça faydalı olacaktır.

Yeniden Pazarlama Reklamları: Daha önceden uyguladığınız reklamların yeniden kullanılmasını sağlayan sisteme, yeniden pazarlama modülü denir. Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tekrar hatırlanmasını sağlayan bu sistem, muazzam imkânlar sunmaktadır. Marka bilinirliğinizin artması için bu sistemi kullanabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı: Görüntülü reklam ağı görünürlüğünüzün artması için görsel odaklı reklam kampanyaları sunmaktadır. Doğru hedef kitleyi bulmak için görüntülü reklamlar kullanabilirsiniz.  

Youtube Reklamları: Günümüzde Youtube mecrasının ne denli geliştiğini görmekteyiz. Özellikle bu gelişime paralel olarak Youtube reklamlarını tercih edebilirsiniz. Bu reklamlar video başlangıçlarında, yayın içinde ya da videonun yan tarafındaki reklam alanında gösterilir.

google reklam hizmeti

Google Reklam Verme

Google reklam verme firmaların sıkça başvurduğu süreçlerden birisidir. Görünürlük oranını arttırmak için Google Ads yeniden pazarlama reklamlarını mevcut müşterilerinizi yeniden alışveriş yapmaya teşvik etmek amacıyla kullanabilirsiniz. Bu noktada Durmaz Medya olarak donanımlı hizmet sunacağımızı belirtmek isteriz. Google reklam verme modelleri ile bağlantılı bir şekilde çalıştığımızı belirtmek isteriz.

 

Dinamik yeniden pazarlama ise kullanıcıların daha önceden arattığı kelimeler bazlı reklam verme modelidir. Oldukça faydalı olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Temel olarak kullanıcıların Google’da arama yaptıkları sırada reklamlarınızı gösteren arama ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama tanımı yapılmaktadır. Bu yeniden pazarlama yöntemi geniş bir çerçevede müşteri imkânı sunacaktır.

Google reklam verme ile donanımlı bir hizmete sahip olacağınızı belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra Durmaz Medya olarak tüm ihtiyaçlarınıza yanıt vermekteyiz. Uzman kadromuz ile Google ADS reklam sürecinizi desteklemekteyiz.

Google Ads Nasıl Kullanılır

Google Ads reklamlarını kullanırken, dikkat edilmesi gereken öncelikli konular mevcuttur.  Öncelikle hesap kurulumu, teknik gereksinimler, farklılık yaratabilecek reklam/tanıtım içerikleri ve söylemleri, hesap yönetimi, her geçen gün değişen rekabete ayak uydurmak, düzenli takip/optimizasyon ve raporlamalar hakkında nasıl bir yol izlenebileceği bu yöntemlerden bazılarıdır.

Google Ads üzerinden reklam vermek gelişen dünya düzenine paralel olarak son derece kolay bir hale gelmiş durumdadır. Bu noktada belirtmek gerekir ki kolay gibi görünen sistemler, uzmanlık alanı gerektirmektedir. Başarı kazanmak için doğru ve başarılı reklam vermeniz gerekmektedir.

Yukarıda yer alan tüm verileri dikkatle analiz etmeniz sizin için fayda sağlayacaktır.  Bunun yanı sıra yol haritanızı donanımlı bir şekilde analiz ederek uzun bir sürece dâhil olmanız gerekmektedir. Firma olarak tüm süreci başarılı bir şekilde ilerletmekteyiz.

Google Ads reklamları firmanızı arama sıralarında ilk sıralara yerleştirmektedir. Bununla birlikte Satışları artırabilen, potansiyel müşterileri çekebilen ve e-ticaret sitenizdeki trafik elde etmenizi sağlayan arama ağı reklamları, alaka düzeyi yüksek bir yöntemdir. Birkaç adımda arama ağı reklamı vermek mümkündür diyebiliriz.

Aşağıda yer alan tüm adımları dikkatle analiz etmeniz gerekmelidir.

  1. Doğru Anahtar Kelime Seçimi

Doğru anahtar kelime seçimi Google ADS konusunda oldukça önemlidir. Bilindiği üzere arama ağı reklamları, anahtar kelime eşleşmeleri ile çalışır. Reklam kampanya oluştururken belirlediğini anahtar kelimenin Google’da aratılması halinde çıkan sonuçların arasında reklamınız gösterilir.

  1. Kampanya Ayarları

Kampanya ayarları özellikle firmanızın görünürlüğü noktasında oldukça etkilidir. Belirtmek gerekir ki hedef kitlenizi, bütçenizi ve reklam uzantılarınızı belirleyerek kampanyanızı geliştirmeniz gerekmelidir. Bu noktada hedef belirlerken ürünü satın alabilecek, e-ticaret siteniz ile ilgili bilgi edinmek isteyebilecek ve sitenizi ziyaret edebilecek kitlelere yönelmeniz daha faydalıdır.

Firmanızın konum ayarlarını da donanımlı bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bu bağlamda görüntülü reklam ağını oluşturabilirsiniz.

  1. Reklam Metni Hazırlamak

Firmanız için reklam metni hazırlamanız kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Özellikle kullanacağınız metin yapılanmasının reklamınız ile alakalı, açık ve net, teşvik edici ve ilgi çekici olması gerekmektedir. Bu noktada her bilgiye yer vermeniz faydalı olacaktır. Özellikle içeriklerinizde e-ticaret sitenizi farklı kılacak tüm detaylara yer vermeniz gerekmelidir.

  1. Reklam Uzantılarının Ayarları

Reklam uzantıları genel olarak kullanıcıların harekete geçmesini sağlayacaktır. Özellikle reklam yoluyla sağlayacağınız müşteri potansiyelinizin artacağını belirtmek isteriz.

Reklam uzantılarının ayarlarını başarılı bir şekilde yapmanız bu noktada oldukça önemlidir. Arama ağı reklamınıza ekleyeceğiniz uzantılar sayesinde, reklamını görüntüleyen bireyler sizinle iletişime geçecektir. Reklam uzantı ayarlarınızda dikkat etmeniz gereken unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

Web sitenizin bağlantısı, açıklama metni, sabit telefon hattı, açıklamalı snippet, uygulama, mesaj, fiyat ve konum bu uzantılar arasında yer alabilir.

Google Reklam Hizmeti

Google reklam hizmeti noktasında donanımlı hizmet sunan firmamız, tüm süreci başarılı bir şekilde analiz etmektedir. Firmamız bünyesinde yer alan uzman kadromuz reklam hizmeti konusunda sizlere donanımlı bir hizmet sunacaktır.

Durmaz Medya olarak reklam verme sürecinde Google Ads’in en önemli özelliklerinden birisinin dönüşüm izleme hizmeti olduğunu bilerek ilerlemekteyiz. Bu bağlamda dönüşüm izleme ile reklamlarınızı görüntüleyen kullanıcıların neler yaptıklarını görüntüleyerek siz değerli kullanıcılarımıza sunmaktayız.

Yukarıda yer alan bilgilerin yanı sıra satın alma, uygulama indirme, iletişime geçme gibi eylemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bununla birlikte için reklamlarınıza dönüşüm izleme etiketleri, yani birtakım kodlar eklemeniz gerekebilir.

Google reklam hizmeti alırken sürecin ticari bir işlem olduğunu ve faturalandırılması gerektiğini belirtmeniz gerekmektedir. Bu bağlamda Google faturalandırma kurulumu yapmanız gerekmektedir. Bu faturalandırma kurulumu ödeme yöntemi belirlenmesi, aylık faturalar oluşturulması ve belge dağıtım adreslerinin girilmesi için yapılır. Google Ads hesabınızın faturalandırma ayarlarını uygulayarak donanımlı bir reklam hizmetine sahip olabilirsiniz.

Google Ads görüntülü reklam ağı vermek yukarıda belirtildiği gibi büyük bir fayda sunacaktır. Özellikle kullanıcıların harekete geçmesi noktasında geniş bir alan yaratacaktır. Firmanıza görüntülü reklam ağı vermek için reklam metni, resim ve logo eklemeniz yeterlidir. Bu bağlamda Google bu işleminizi olumlu olarak algılayacaktır. Aynı zamanda optimizasyon özellikleri ile görüntülü reklam ağı reklamlarınızın performansını artırır.

Firmanız bünyesinde vereceğiniz reklamlarınızın nasıl görüneceğini kendiniz belirlemek istiyorsanız, bir reklam görseli oluşturup yükleyebilirsiniz. Bu bağlamda Google Ads reklamlarında bir başarı sağlamış olacaksınız.

Yukarıda belirtilen bilgilerden hareketle yeniden pazarlama reklamları oluşturmak için bir pazarlama kitlesine ihtiyacınızın olduğunu belirtmek isteriz. Pazarlama noktasında Google, sizin için otomatik olarak pazarlama kitlesi oluşturmaktadır. Bu noktadan hareketle ilk adımda yeniden pazarlama reklamlarında desteklenen bir kampanya türü ile sisteme dâhil olmanız gerekmelidir.

Google reklam hizmeti almadan donanımlı ve uzman bir firma ile anlaşma sağlamanız gerekmelidir. Ne için reklam verdiğinizi iyi analiz eden bir aracı sizler için başarıyı beraberinde getirecektir. Reklamdan elde etmek istediğiniz temel sonuca göre bir hedef seçerek ilerlemenizde fayda var.

SEO ve Google ADS

Google temel olarak SEO kriterlerine uygun olmayan hiçbir web siteyi dikkate almaz. Bu bağlamda SEO hizmetinin büyük bir önem taşıdığını belirtmek isteriz. Durmaz Medya olarak yer aldığımız bu süreçte web siteniz için SEO çalışması hizmeti sunmaktayız. Bu noktada Adwords reklamlarının mı daha faydalı olacağına bir türlü karar veremiyorsanız bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Seo ve google ads

Bilindiği üzere her sektörde rekabet ön planda yer almaktadır. Bu rekabet ortamında rakiplerinizin neler yaptığı konusunda fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra web sitelerini ön plana çıkarmak için daha etkili reklam stratejileri izlemeniz gerekmektedir.

Rakiplerinizin durumunu inceleyen ve detaylı bilgiye erişim sağlayan firmamız, her konuda en donanımlı desteği sunmaktadır. Bu bağlamda Google Ads hesabınız ve SEO çalışmaları ile gerekli tüm sistemleri yerine getirmekteyiz.

Yukarıda yer alan bilgilerin yanı sıra reklam vermek istediğiniz anahtar kelimeleri Google’da aratarak hangi firmalar ile rekabet edeceğinizi ve onların reklam içeriklerini görebilirsiniz.

Bilindiği üzere Google Ads, reklam bütçenizi optimize edebileceğiniz bir alan sunar. Gerekli tüm reklam verme hedeflerinizi göz önünde bulundurarak bir optimizasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Google Ads kitle hedefleme ile kullanıcı kitlenizi detaylı bir şekilde analiz edebilirsiniz. Bu bağlamda reklamlarınızın doğru kişi gruplarına gösterilmesini sağlayan bir uygulama olduğunun da altını çizmek gerekmektedir.

 

Scroll to Top
Hemen Ara