SEO Danışmanlığı

SEO hizmeti en genel anlamıyla; arama motorlarında yer alan bir internet sitesinin tüm durumları göz önüne alınarak ve optimize edilerek organik sonuçlarda görünürlüğünün artması anlamına gelmektedir. Bu bağlamda detaylı bilgiler için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Durmaz Medya olarak yer aldığımız bu süreçte donanımlı bir SEO hizmeti sunmaktayız. Sunduğumuz SEO hizmetinde, internet sitesinde yapılan optimizasyonları yalnızca arama motoru odaklı değil, kullanıcının beklentilerini karşılayabilmelidir. Bu bağlamda web tasarımı da son derece etkin bir rol oynayacaktır.

Belirtmek gerekir ki bir internet sitesi ne denli efektif bir tasarıma sahip olursa olsun arama motorlarında arka planda kaldığı takdirde potansiyel müşterilerine ulaşması mümkün değildir ve işletmelerin sunduğu hizmetleri, sattığı ürünleri ya da kurumsal kimliklerini potansiyel müşterilerine tam anlamıyla açıklayabilmesi adına arama motorlarında görünür olması gerekir.

seo nedir

Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle donanımlı bir SEO hizmeti sunmaktayız. SEO Hizmeti, yani arama motoru optimizasyonu çalışmaları web siteniz için son derece etkili olacaktır.

SEO Danışmanlığı ve SEO Hizmeti olarak yer aldığımız bu süreçte kurumsal ya da kişisel marka fark etmeksizin, organik sonuçlar aracılığıyla potansiyel müşterilerinize erişmek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Uzman kadromuz ile tüm isteklerinize karşılık vereceğiz.

Son derece meşakkatli bir işlem olan SEO hizmetinin sabır gerektirdiğini belirtmek gerekmektedir. Bu hizmetin bu denli önemli olmasının nedenlerinden biri de; organik sonuçlar yani reklam bütçelerinden çoğu zaman bağımsız olmasıdır.

SEO İçin Kullandığımız Araçlar

semrush
screaming Frog SEO Hizmeti
ahrefs 1 SEO Hizmeti
moz 1 SEO Hizmeti
deepcrawl

SEO Danışmanlığı sunmakla birlikte Google Adwords çalışmaları ile hedef sorgunuzda Google’da zirvede yer almak için doğru yapılandırılmış bir kampanya sistemi sunmaktayız. Belirtilen bu kampanyayı finanse etmeyi durdurduğunuz anda Adwords reklamlarınız da durur ve elinizde kalan yalnızca organik sonuçlardır. Özellikle belirtmek gerekir ki gerekli Google Ads kampanyalarıyla birlikte SEO çalışmalarında da düzenli bir ilerleme kaydetti iseniz organik sonuçlarda görünür olmaya devam edersiniz. Bu bağlamda donanımlı bir gelişim göstereceğinizi belirtmek gerekmektedir.

Kurumsal ve kişisel markalar için site içi ve site dışı SEO süreçlerini de donanımlı bir şekilde uygulamaktayız.

 

SEO Hizmeti sunduğumuz bu sektörde dijital pazarlamanın yanı sıra içerik optimizasyonu, SEO, Adwords, web tasarım ve sosyal medya yöneticiliği  başta olmak üzere tüm detayların önem arz ettiğini belirtmek gerekmektedir.

SEO danışmanlığı son derece geniş bir çalışma alanıdır ve bu sebeple net bir çizgi çekmek mümkün değildir çünkü işletmelerin ya da kişisel markaların ihtiyaçları ve bu ihtiyaçların arama motorlarındaki karşılığı değişkenlik gösterir. Durmaz Medya olarak yer aldığımız bu süreçte tüm isteklerinize cevap verir nitelikteyiz. SEO sürecinin kapsamının doğru bir şekilde analiz edilmesi için “İlk Analiz ve İnceleme Süreci” tamamlanmalı, böylelikle internet sitesinin kapsamının SEO stratejisine yansıması tamamlanmalıdır.

SEO Hizmeti Ankara

SEO optimizasyonu

SEO Süreci Nasıl İlerliyor?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) nasıl ilerliyor sorularına cevap vermek adına bu yazımızı derledik. Detaylı bir şekilde inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. SEO Danışmanlığı, web sitemizi en prestijli ve getirisi yüksek şekilde taratarak, üst sıralara çıkarabilmek, pazarlama stratejisi oluşturmak ve bunun için yapılan çalışmalardır.

Belirtmek gerekir ki SEO süreci, genel olarak site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu bağlamda SEO; sitelerin kendi imkânlarıyla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. SEO sürecinin doğru bir şekilde ilerlemesi Google sıralama artışını da beraberinde getirmektedir. Bu noktada etkin bir rol oynamak gerekmektedir.

SEO yaparken 3 temel nokta oldukça önemlidir diyebiliriz. Bu süreçleri şu şekilde belirtebiliriz;

  • Web sitenizin kod yapısı gelişmiş ve başarı olmalıdır.
  • Sitenizin hızı da SEO sürecinde önemlidir.
  • Harita kaydı.
  • Onpage SEO ve Offpage SEO çalışmaları.

SEO Danışmanlığı, sitenizin içinde oluşturduğunuz arama motoru optimizasyonu çalışmalarını kapsamaktadır. 

Özgün içerik: Özgün içerik, SEO hizmetinin en önemli aşamasıdır. Bu noktada belirtmek gerekir ki sitenizde sunduğunuz içerikler çalıntı ve kopya olmamalıdır. Kopya içerik SEO hizmeti konusunda olumsuz bir işlem sunmaktadır. Tüm yazılar özgün ve site ziyaretçilerinin yararına olmalıdır.

Arama hacimleri: Özgün içeriklerinizi anahtar kelime temelleriyle analiz etmeniz oldukça önemlidir.

Başlık ve meta açıklamaları: İçeriklerinizin başlık ve meta açıklamalarını başarılı bir şekilde ilerletmeniz gerekmektedir.

İç ve dış linkler: Sitenizde yer alan linkler oldukça önemlidir.

Site dışı optimizasyon da SEO hizmeti noktasında oldukça önemlidir. Site dışı çalışma yaparken sitenize istemediğiniz sitelerden backlink almanız son derece zararlıdır. Bu durum hem SEO açısından hem de siteniz açısından olumsuz etkiler yaratmaktadır.

Doğal olmayan backlinkler de sizin zararınıza olabilir. Bu bağlamda organik backlinkler alarak başarıyı elde edebilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi de SEO çalışmalarında büyük önem taşır. Yukarıda belirtilen tüm durumlardan hareketle bizimle iletişime geçerek başarıyı elde edebilirsiniz.

On- Page SEO

On-page SEO çalışması temel olarak site içi aksiyonları kapsayan süreci ifade eder. Meta title, meta description, title tag hiyerarşisi, ürün ve kategori içerikleri, footer yapısı, iç link akışı, sayfa yanıt kodları, URL yapıları, site hızı ve daha onlarca detay, burada değerlendirilir.

Web sitesi sayfasını sayfa içi SEO tekniklerine göre arama motorlarının dikkatini çekecek şekilde düzenlemek On-page SEO ile mümkündür. 

seo on page

Bu sistem sayesinde alakalı sayfa ile ilgili içerikler hakkında arama yapıldığı zaman sayfanız arama sonuçlarında ilk sırada yer alacaktır. Doğal olarak internet sitesinin görünürlüğüne büyük bir katkı sağlayan iç SEO işlemi, oldukça önemlidir.

On-page SEO tekniklerini, SEO ile profesyonel şekilde ilgilenen herkesin kesinlikle bilmesi ve uygulaması gerekmektedir. Bu noktada arama motorları çok sık güncellendiği içi SEO kuralları da doğal olarak değişmektedir. Böylelikle sayfa içi SEO çalışmalarının kalıcı olması için her bir sayfa SEO kuralları değiştikten sonra güncelleme sağlamalıdır.

seo, search engine

Site Başlığı

SEO hizmetinde site başlığı büyük bir önem taşımaktadır. SEO konusunda en önemli etmenlerden biri site başlığıdır. Sitenizde yayına aldığınız her içeriğin başlığında mutlaka içerikte belirlediğiniz anahtar kelimeler bulunmalı ve meta açıklamaları düzenlenmelidir.

 

Meta Açıklamaları

Meta açıklamalarını sayfa sıralamalarında oldukça önemlidir. Bu bağlamda sürekli olarak meta açıklamalarını kontrol etmelisiniz.

URL Yapısı

Tüm sayfaların arama motoru dostu olması ve başarılı bir URL’ye sahip olması gerekir. Bu durum sayfanızın üst seviyelere ulaşmasını sağlayacaktır.

SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

Başlık Etiketleri

Özgün içerikleri hazırlarken ziyaretçilerin okumalarını kolaylaştırmak amacıyla yazınızı paragraflara bölmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra paragrafları da H1, H2 ve H3 gibi etiketlere ayırmanız gerekir. Genel olarak H1 etiketi ana sayfanızın başlığı için ayrılmıştır. Sonra gelen başlıklar ise H2 ve H3 gibi etiketleri alır

 Anahtar Kelime Yoğunluğu

İçerik yazarken ilgili anahtar kelimeleri donanımlı bir şekilde belirlemeniz arama motorlarının içeriğinizin ne olduğunu anlamalarında çok büyük bir rol oynamaktadır. Anahtar kelime yoğunluğunu kararında tutmanız gerekmektedir. 

 Resimlerde Yer Alan Alt Etiketler

Özgün ve başarılı makaleleri görseller ile desteklemek oldukça önemlidir.

OFF Page

Of-Page SEO ise; SEO çalışmalarını destekleyecek site dışı aksiyonları ifade eder. Site dışında yer alan çalışmalarda web sitenizin görünürlüğünü arttıracaktır. Bu bağlamda özellikle blog sistemi, marka bilinirliğinin SEO çalışmalarıyla entegre bir şekilde artırılmalı ve sektörle ilişkili internet sitelerinden referansların alınması (backlink), site dışı SEO çalışmalarında odaklanılan temel alanlardır.

analytics, google analytics, statistics-1925495.jpg

Durmaz Medya olarak yer aldığımız bu süreçte tüm SEO hizmetinizi etkin bir şekilde ilerletmekteyiz. İç ve dış çalışmalarımız ile başarıyı yakalayacağımızı belirtmek isteriz. Tereddüt etmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO sürecinde site içi ve dışı aksiyonların entegre bir yapıda değerlendirilmesi ve SEO stratejisi oluşturulurken bu ilişkinin dikkate alınması gerekir. Genel olarak ele alınan tüm çalışmalar arama sıralamanızı etkileyecektir. Bu sebeple tüm hizmetleri detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir.

Off Page SEO çalışmalarında da içerik büyük önem taşımaktadır. İçeriklerinizin kopya olmaması ve özgün olması başarı oranınızı arttıracaktır. Makalelerinizin kaliteli olsa bile ziyaretçilerin işine yarar bilgiler vermediğiniz sürece size bir faydası olmayacaktır. Bu noktada arama motorları her zaman arayan kişilere doğru bilgiler vermeyi amaçlar o yüzden kalıcı olmanın popüler olmaktan daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Belirtmek gerekir ki site Dışı SEO çalışmaları, sektör ile ilgili özgün, doğal ve doğrudan alakalı olmalıdır. 

SEO Projesi Referanslarımız
seo-projesi
Hizmet verdiğimiz bir hastane firmamızın 3 aylık gösterimi
Seo projesi nasıl ilerliyor
Hizmet verdiğimiz mermer firmamızın 3 aylık gösterimi
Ciftel SEO Hizmeti
Yeni hizmet vermeye başladığımız geri dönüşüm firmamız
Screenshot 2022 10 27T111640.790 SEO Hizmeti
Yeni hizmet vermeye başladığımız firmamız
mehmet güclü
mehmet güclü
2022-06-08
enjoy every
enjoy every
2022-02-14
Web sitesini SEO uyumlu yapan nadir firmalardandir Elinize emeğinize sağlık
Sibel Çene
Sibel Çene
2021-10-29
Ankara SEO ajansı ve SEO uzmanı olarak gayet başarılılar. Web tasarımı olarakta çok iyiler. E-ticaret sitemi yaptırdım. Herkese tavsiye ederim.
Suat Ceylan
Suat Ceylan
2021-10-29
Sosyal medya reklamlarim ile sürekli Durmaz medya ile çalışıyoruz gerçekten samimiyetimle söylüyorum işlerinden çok başarılar
Süleyman Bayındır
Süleyman Bayındır
2021-10-29
Web sitemizin seo reklamlarini yaptirdik daha erken zamanda hedeflerimize ulastik elinize emeginize saglik
Ender Çene
Ender Çene
2021-10-28
Ankara web tasarımı ve seo ajansı arayışınızda noktayı koyacak bir medya ajansı. Herkese tavsiye ediyorum. Sosyal medya konusunda da gayet iyiler.
Samet Ateş
Samet Ateş
2021-10-28
Geçen sene arkadaşım website yaptırmış bu sene tasarımı yenilettirdi. Bende beğenip yaptırdım her telefon açışımda kibar karşılamaları, hızlı tasarım yapmaları ve uygun fiyatları gerçekten işini düzgün ve uygun fiyata yapan varmış dedirttiriyor. Çok teşekkür ederim Emrah bey. Ankara Web tasarım ve Ankara seo ajansı işlerinde çok başarılılar
xsudex
xsudex
2021-05-12
Caner Kocabay
Caner Kocabay
2021-05-06
Oncelikle guler yuzunuz ve kaliteli ve ozverili is ortakliginizdan dolayi cok tesekkur ederim planlamis oldugumbis takvimime ve kurdugum hayallere siz le tanisdiktan sonra planladiggimdan cok daha hizli bir surede kavustum ekibinize kendim ve ekibim adina cok tesekkur ederim
Yusuf Yaman
Yusuf Yaman
2021-05-06
Seo işinde gerçekten çok başarililar.Tavsiye ederim ıyi çalışmalar

Ankara SEO ajansı olarak hizmet fiyatlarımız sektörlerin zorluklarına göre değişkenlik göstermektedir. SEO uzmanlarımız tarafından site incelenerek fiyat teklifi verilir.

Durmaz Medya olarak Ankara SEO Hizmeti konusunda en çok tercih edilen firmalardan biri olarak sizlere %100 trafik artışı garantisi sunuyoruz.

SEO hizmeti alarak firmanızın marka bilinirliği artar ve dijital dünyada ki görünürlüğünüz üst seviyeye çıkar.

Ankara SEO Ajansı ile çalışma sağlamanız firmanızın tanınırlığına katkı sağlayarak firma hacminizin genişlemesine de doğru orantıda bir etki sunacaktır.

SEO firması seçerken istekleriniz doğrultusunda çalışma sunacak bir ajans ile çalışmanız doğru bir yönelim olacaktır. Bunun yanı sıra süreç takibini iyi yapan bir firma da firmanız için olumlu etkiler sunacaktır.

Scroll to Top
Hemen Ara