seo-taktikleri

SEO Taktikleri Nelerdir

SEO taktikleri, web siteniz için öngörülen ve belki de binlerce insanın uygulamaya çalıştığı maddeleri bünyesinde barındırmaktadır. Bilindiği üzere SEO uzmanları, siteleri arama motorlarının istekleri doğrultusunda optimize ederek farklı teknikleri uygulamaktadır. Bu taktikler, web sitelerin ihtiyaç ve taleplerine göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle bahsedilen durumlar üzerine belirtmek gerekir ki Ankara SEO hizmeti alırken düşünmeniz gereken en önemli aşama, doğru taktikleri sunan bir SEO uzmanı ile çalışma sağlamak olacaktır. SEO taktikleri yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Etkili SEO Taktikleri Nelerdir?

 

Etkili SEO taktikleri ele alınırken belirtmek gerekir ki birçok farklı madde ele alınarak donanımlı bir liste hazırlamaktadır. Aynı zamanda farklı ve olmazsa olmaz tüm aşamaları size sunarak Durmaz Medya olarak etkin bir sistem sunacağız. Peki, Ankara web tasarımı, SEO hizmeti gibi destekler alırken bu maddelere dikkat ettiğimizi de belirtmek isteriz. Etkili SEO taktiklerini şu şekilde belirtebiliriz;

 • Etkili, özgün ve bilgi verici içerikler:

İçerik, bir SEO hizmetinin önemli bir parçasıdır. Bu noktada en önemli olan durum, içeriklerin akıcı ve net bir şekilde anlaşılır olmasıdır. Kimi zaman uzun kelime sayısına sahip içeriklerin daha iyi dönüş sağlandığı düşünülse de bu durum bilinen aksinedir. Şöyle ki uzun içeriklerden ziyade kullanıcıların arama niyeti ile doğru oranda bir yanıt belirten içerikler, SEO kapsamında olumlu olarak değerlendirilmektedir.

İçeriklerin yalın olmamasına dikkat etmek ve doğru şemalarla optimize etmek oldukça önemlidir. Bu noktada şu maddelere dikkat edebilirsiniz;

 1. Özgünlük ve sadelik
 2. Video ve görsel eklemeleri
 3. Akıcı ve açıklayıcı anlatım biçimi
 4. Anahtar kelime analizi

seo-hizmeti-nedir

 • Mobil uyumlu optimize

Mobil uyumlu bir ilerleme sağlamak teknoloji bağlamında değerlendirildiğinde oldukça ön plandadır. Telefonlar artık en etkili iletişim aracı niteliğinde olduğu için sitelerinizi mobil uyumlu bir çerçevede planlamak SEO kapsamında da büyük etki sağlar. Bu durumun esas sebebi Google tarafından yapılan güncellemeler kapsamında mobil uyumlu sitelerin arama dizininde üst sıralara çıkmasıdır.

 • Site hızınızı optimize edin ve hız arttırımı yapın

Kullanıcılar için hızlı ve çabuk açılan sayfalar, oldukça başarılı bir ziyaret oranı sunar. Bu kapsamda belirtmek gerekir ki hızlandırılmış sayfalar, Google tarafından olumlu olarak ele alınacak ve üst sıralara çıkmanıza olanak sağlayacaktır. Peki neler yapılabilir?

 1. Görselleri
 2. Videoları ve veri yapılarını optimize ediniz.

seo-nedir-nasil-yapilir

 • Meta açıklamaları ve H hiyerarşisine dikkat edin

Meta açıklamaları hem kullanıcılar hem de SEO kapsamında büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada belirtmek gerekir ki meta açıklamalarının uygun, açıklayıcı ve kurallar kapsamında doğru planlanması sayfalarınız için verimli bir sistem sunar. Bununla birlikte gerekli H hiyerarşisine de dikkat ederek uyumlu makaleler, sayfalar düzenleyebilirsiniz.

 

 • Link planlamasını doğru bir şekilde ayarlayın

Bir web sitesi için link planlaması, çok önemlidir. Belirtmek gerekir ki linkler, sitenizi tarayan botlar ve kullanıcılar kapsamında değerlendirildiğinde büyük bir gereklilik sağlamaktadır. SEO taktikleri ele alındığında doğru bir link çalışması yaparak hem kullanıcılar hem de Google tarafından ödüllendirilebilirsiniz. Ufak bir kopya olarak belirtmek gerekir ki siteniz içerisinde linklerin doğru bir hiyerarşide planlanması, Google botları açısından sayfanızın başarılı bir şekilde taranmasını sağlayabilir.

Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle web sitenize referans bir bağlantı sunan sitelerin sunduğu bağlantıların önemine dikkat edin ve olumsuzluk var ise linkleri kaldırın.

 • Google kurallarını uygulayın

Google, birtakım planlamalar ve güncellemeler uygulayarak esasında istediği web site çalışmasını belirtmektedir. Bu güncellemeler, sitenizde olması gereken çalışmaları kapsamaktadır. Doğru SEO taktiklerini araştırmadan önce gerekli güncellemeleri ele alarak doğru bir plan çerçevesine dahil olmalısınız.

seo-uzmani-taktikleri

 • Sürekli olarak sitede oluşan hatalara müdahale edin

Web sitelerinde kimi zaman kırık linkler, başlık yanlışlıkları, kopya meta açıklamaları, kırık görseller ve crawl sorunları meydana gelebilir. Bu hataların da düzenli olarak giderilmesi SEO hizmeti kapsamında yapılması gereken en önemli maddelerden biridir. Gerekli SEO toolları aracılığıyla site hatalarını optimize etmeyi kesinlikle unutmayın!

 • Robots.txt dosyasını ayarlamayı unutmayın

Robots.txt dosyasının doğru bir şekilde planlanması, sitenizin doğru bir şekilde index almasını desteklemektedir. Bu sebeple belirtmek gerekir ki web sitenizi tamamlarken doğru bir robots.txt dosyası planlayın.

 • Sosyal medyayı da unutmayın

Sosyal medyanın büyük bir rövanşta olduğu şu dönemde, sosyal medyanın gücünü de unutmayın. Temel olarak başarılı yönetilmiş bir web sitesi, marka bilinirliği açısından büyük bir önem sağlar. SEO taktikleri kapsamında sizler için bu makalemizi hazırladık, keyifli okumalar.

Puanımız

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Hemen Ara