Wix mi WordPress mi

Wix mi WordPress mi sorusu birçok kullanıcı tarafından merak edilmekte olan bir konudur. Durmaz Medya ailesi olarak bu soruya cevaben bu yazımızı derledik.

Küreselleşen dünyamızda gelişmiş teknoloji ile birlikte birçok şirket faaliyetlerini internet üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Bunun için en önemli nokta sizi temsil ve ifade eden bir web sitesidir. Web sitesi kişilerin kendini ifade etmesi, tanıtması ve faaliyetlerini yürütebilmesi için önemli bir yere sahiptir. Web sitesi yapmak için Wix tabanlı platformdan destek alabileceğiniz gibi WordPress yönetim sisteminden de destek alabilirsiniz.

Wix mi WordPress mi sorusunun cevabına istinaden yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Wix, site kurmak için kullanılan bir platform aracıdır ve ücretsizdir. Wix ile yeni bir web sitesi yapabileceğiniz gibi herhangi bir şekilde kodlama yapmaya ihtiyaç duymadan web sitesi yapmayı ve düzenlemeyi gerçekleştirmeyi sağlar. Diğer yandan WordPress ise web sitesi ve bloglar oluşturmak için kullanılan bir içerik yönetim sistemidir.

Wix mi WordPress mi karşılaştırmasında öncelikle belirtmek gerekir ki aradaki temel farklar oldukça önemlidir. Her iki platformda web sitesi oluşturmak için kullanılsa da aynı türden değildir. Wix, web site kurmak için kullanılabilen bir araçtır. Herhangi bir kodlama yapmanıza gerek kalmadan ve kolaylıkla web sitesi yapmanızı sağlar. Wix bunları bir görsel kurucu ile yapar ve bu sayede istediğiniz zaman bir sayfaya ekleyebilir ve yeniden düzenleme yapabilirsiniz.

wordpress-kurulumu-nasil-yapilir

WordPress ise bir içerik yönetim sistemidir. Web sitesi ve blog sayfaları oluşturmanızı sağlayan WordPress, içerik oluşturma ve yönetmenizi sağlayan bir içerik yönetim sistemidir. Wix ile de web sitesi kurmak mümkünken WordPress özünde bir içerik yönetim sistemidir ve web sitenizi yönetmeniz için birçok işlemi yapmanızı sağlar.

Bununla birlikte belirtmek gerekir ki bir web site kurucusu ile içerik yönetim sisteminin en önemli farkı, içerik yönetim sisteminde hosting’e ihtiyaç duyulmaktadır. Wix ile web siteniz Wix’in kendi sunucuları tarafından depolanır ve bu işlem otomatik olarak yapılır.

WordPress ile de web siteniz aktif olabilmesi için bir web host’u edinmek ve bir plan satın almak gereklidir. Bu işlem daha uğraştırıcıyken web sitenizin güvenliği, hızı, performansı ve optimizasyonu gibi birçok işlemi yönetebilirsiniz. Aynı zamanda SEO hizmeti noktasında da WordPress belirli bir şekilde gelişim gösterebilmeniz için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bu noktada belirtmek gerekir ki Wix ücretsiz olarak web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz bir platformken WordPress, içerik yönetim sistemidir ve web sitenizi yönetmenizi sağlamaktadır. WordPress içerisinde kullanabileceğiniz lisanslı eklentiler ve temalar ile profesyonel bir kullanım sağlamanızı hedefler. Web sitenizin donanımı için gerekli eklentiler ile hızını ve ziyaretlerini çoğaltmanızı da sağlarken güvenilir olması ile de WordPress tercih sebebidir.

Puanımız
Scroll to Top
Hemen Ara