web-tasariminda-dikkat-edilmesi-gerekenler

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web tasarımında dikkat edilmesi gerekenler konusunda derlediğimiz bu yazımızda kullanıcıların çoğunluğunda merak uyandıran bu konuya açıklık getireceğiz. Web siteleri şirketler için önemli bir yer tutmakla beraber ilk izlenimleridir demek mümkün. Müşterilerin ilk olarak ziyaret edeceği yer olan web siteleri kurumsal ve estetik görünümde olmalıdır.

Şirketlerin web sitelerinin görünümü ziyaret eden kullanıcılar açısından son derece önemlidir. Bu durumda etkili ve estetik bir görünüme sahip bir web sitesi oluşturmak gerekmektedir. Web tasarımında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli unsur vardır. Bunlardan bahsedecek olursak şu şekilde belirtebiliriz:

 • Açık ve anlaşır bir tasarım oluşturmak gerekmektedir.
 • Mobil tasarıma dikkat edilmeli ve uygun olacak şekilde tasarlanmalıdır.
 • Alan adı doğru seçilmelidir.
 • Özgün içeriklerle desteklenmelidir.
 • Kodlarınızı kısa ve sade olacak şekilde kullanılmalı.
 • Görsel kullanımında kaliteli görsel kullanılmalıdır.
 • Dikkat çekici renkler ve tema seçimi yapılmalı.
 • Hazır tasarım şablonlar kullanılmamalı.
 • Yazı boyutlarının okunabilir düzeyde olmasına dikkat edin.
 • İconlar kullanarak zenginleştirilebilir.
 • Site içi yönlendirmeler uygulanmalı.

Belirttiğimiz gibi uygun ve etkili bir web tasarımı için dikkat edilmesi gereken önemli faktörler vardır. Bu faktörlere dikkat edildiği takdirde tasarım açısından oldukça ilgi ve dikkat çekici bir web sitesi oluşturabilirsiniz. SEO hizmeti kapsamında da uygun olacak şekilde bir web tasarımı yapmak web sitesi ziyaret edilme trafiği için oldukça önemli bir etkendir.

Kullanacağınız özgün içerikler ve görsellerle desteklemeniz web tasarımı açısından son derece önemlidir. Aynı zamanda kullanılan lisanslı eklentiler ve tema ile güvenli kullanım sağlanabilir. Web sitenin görsel açıdan zengin olması ziyaretçi trafiği açısından en önemli faktörlerdendir. İlgi çekici ve doğru bilgilerle hazırlanmış bir web sitesi ile aynı zamanda SEO hizmeti ile arama motorlarında sitenizin aktif bir şekilde ilk sayfalara çıkmasını sağlanılabilir.

web-tasarimi-nasil-olmali

İyi Bir Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı

 

İyi bir web sitesi tasarımı yapmak sitenizi ziyaret eden kullanıcılar ile iletişim kurma oranınızı doğrudan etkilemektedir. Birbirine paralel gelişen bu durumlarla birlikte iyi bir web sitesi yapmak temelde estetik ve hoş tasarımdan geçmektedir. Beraberinde kullanışlı ve ziyaretçiler açısından anlaşılır yapıda olması da gerekmektedir. Bilindiği üzere web sitesinin amacı kullanıcılar tarafından ziyaret edildiğinde etkileyici ve anlaşılır biçimde olmasıyla etkileşim ve iletişim kurulmasıdır.

Günümüzde birçok firma çalışmalarını yürütürken web sitesine son derece önem vermektedir. Bunun sebebi değişen ve gelişen çağımızla birlikte dijitalleşmedir. Kullanıcılar bir ürün veya hizmet satın almadan hemen önce firmaların dijital ortamdaki web sitesini ziyaret etmekte ve bir izlenim edinmektedir. Web sitesinin doğru görsel tasarımı ve site içi yönlendirmelerin doğru konumlandırılması ile kolay ve konforlu kullanımı elde eden ziyaretçiler ile etkileşimde bulunma oranı yükselmektedir.

İyi bir web sitesi tasarımında sunulan ürün veya hizmetin doğru ve özgün bir şekilde tanıtılması ziyaretçi trafiği için önemli olan bir diğer unsurdur. Bununla birlikte ürün veya hizmetin hangi konularda kullanıldığı ve kullanışlı olduğu yönleri ön plana çıkarılmalı yalnızca mevcut müşterilerin değil potansiyel müşterilerin de dikkatini çekecek şekilde tasarlanmalıdır. Estetik görünüm konusunda da modern tasarımla hazırlanmalı ve ziyaretçilerin ilgisini çekmelidir.

Puanımız

 

Scroll to Top
Hemen Ara