Ankara Web Tasarımı | Ankara Web Yazılımı (2022)

Ankara Web Tasarımı

Ankara Web Tasarımı

Ankara web tasarımı ailesi olarak dijital dünyayı tek bir tuşla ayağına kadar getiriyoruz. Üstelik uygun fiyat seçeneklerimiz mevcut olup dilediğiniz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Ankara web tasarımı olarak alanında uzman kişiler ile çalışıp kaliteli hizmetler sunuyoruz. Tasarımlarımızı Seo alt yapılı bir şekilde oluşturup Google da kolay bir şekilde üst sıralara gelebilirsiniz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte bu işlemleri kusursuz ve titiz bir şekilde meydana getiriyoruz. Bu sayede geniş hedef kitleye kolay bir şekilde ulaşarak firmaların kar elde etmelerini sağlıyoruz.

Durmaz medya ekibi olarak peki sizlere ne hizmetleri sunuyoruz. Google Ads Danışmanlığı, Seo Danışmanlığı, E- Ticaret ve Web Site Tasarımı yapıyoruz. Müşterilerimizi dijital mecraya daha kolay şekilde kazandırmak amacıyla profesyonel arkadaşlarımız ile tasarımlarınızı oluşturuyoruz. Şimdi hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız.

Ankara Web Tasarımı Firmaları

Tasarım fikirlerimizi estetik bir boyutta geliştirerek belli bir amaç ve ilkeler ile oluşturduğumuz uygulamalardır. Düzenlediğimiz bu uygulamaları tasarımlarımızın ardından aktif bir şekilde kullanacağınız web sitelerini meydana getiririz. Bu uygulamalar sayesiyle kullanıcılar veya müşteriler internet üzerinden kolayca erişebilirler.

Web tasarımını bir araya getirmeden önce belirli bir çalışmalar sağlarız. Görseller ve metinlerden oluşturduğumuz sayfaları ziyaretçilere bir düzen şekilde sunar ve teslim ederiz. İyi bir web sitesi oluşturmak için neler yapmalıyız? Bunun için ilk tercihimiz doğru akılda kalıcı bir domain satın almaktır.

Domain Nedir?

Web site adreslerinizi akılda kalıcı ve anlamlı bir şekilde meydana gelen alan adların domain deriz. Domain seçimi yaparken kısa ve anlaşılır olmasına dikkat edelim. İnternetin en büyük parçalarından biri olan alan adları ile anlamlı olmasına dikkat edelim. Domainlerin gücü ile sitelerin adresleme gücünü daha da artırırız. Doğru bir alan adı ile firmalarınız ya da markalarınız daha başarılı bir hale gelir. Aynı zamanda itibarı artar ve bilinirlik gücü ile daha çabuk hedef kitleye ulaşmamıza yardımcı olur. Bu sebeple ciddi bir etki değeri vardır.

Hatırlanması zor olan IP adresleri kullanılması ile birlikte internet otoriteleriniz geliştirdiğimiz isimlendirmelerimizdir. Birçok uzantılar mevcut olup (.com, .net, ,com.tr, .xyz) uygun olanı seçip satın alırız. Firma olarak sizlere önerdiğimiz URL “sitenizin adı ve adresi” şeklinde tanımlanan alan adlarıdır.

Örnek verecek olursak bir web sitesine girmek istediğinizde araç çubuğuna şu şekilde yazmalıyız: https://www.durmazmedya.com bir adres durmazmedya.com şeklinde oluşturduğumuz zaman site adı ve uzantısı oluşmuş bölüm domain olarak adlandırırız. İki ayrı web sitelerin aynı domain adresine sahip olamazlar. Parmak izleri gibi eşsiz ve benzeri olamaz. Eğer domainler olmasaydı Google’ a girebilmek için IP numaraları yazmamız gerekirdi.

Domain adreslerimizi bizden başka birileri kullanmaması için kendi üzerime kayıt yaptırmamız gerekir. Bir başka deyişle kiralamak da denir. Belirli periyotlar halinde yenilediğimiz takdirde istediğimiz sürece kullanım hakkımız olur.

ankara web tasarımı

Ankara Web Yazılımı

İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olur?

Web sitenizi kullanıcı dostu oluşturmak için neler yapmamız gerekir.

Domain Satın Almak

Domain kayıt işlemi yapmak için birçok siteler vardır. Öncelikle sorgulama yaparak sayfaların müsaitliğini sorgulamalıyız. Daha sonra alacağımız alan adına karar verdiysek kayıt butonuna tıklayarak kiralayabiliriz. Sitenin sepet ikonuna tıklayıp ödeme bilgilerini girerek satın alma işlemimiz gerçekleşir.

Domain Seçimi Neden Önemlidir?

Akılda kalıcı ve göz alıcı alan adları ile tanınmanız daha kolay olup geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Sitenizin ilk izlenimlerini sunacak domain adreslerinizi titiz ve özenle seçmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede işinizi daha iyi derecede yansıtır ve pazarlama stratejisine kolay uyum sağlayabilirsiniz.

Hosting Satın Almak

Hosting kişilere ve organizasyonlara ait olan web sitelerin sayfalarını kolay ve kesintisiz bir şekilde internet ortamında yayınlamasına yardımcı olur. Güçlü donanımla ve web sunucuları ile birlikte ortaya kaliteli bir web sitesi elde ederiz. Hazırladığımız web sitelerini kontrol panellerini, dosya transferlerini ve sunuculara erişmemizi sağlar. Ve bünyesinde barındırır. Hosting hizmetlerinden yararlanarak sitelerinize 7/24 dünyanın her bölgesinden ulaşabilirsiniz.

Hosting Ne İşe Yarar ve Önemi Nedir?

Web sayfalarınıza ait dosyaların yılın bütün günü bilgisayarlarınız da saklayabilmek ve erişebilmek için kullandığımız bir hizmettir. Bunlara server ya da web sunucusu olarak da adlandırırız. Hosting, yüksek hızlı internet bağlatışına sahiptir. Kesintilere uğramadığı için siteleriniz her koşulda ziyaretçilerinize ulaşabilir.

Dikkat Çekici ve Düzenli Olmalıdır

Kullandığımız grafikleri ve metinleri belli bir düzen halinde oluştururuz. Siteye ziyaret eden kullanıcıların aradıkları bilgilerin hızlıca ulaşmalarını sağlamalıyız. Bilgiler tutarlı olup, kullanıcıyı sıkmadan ve bilgi yığını haline sokmamalıyız. Dengeli bir şekilde meydana getirerek bütünlüğü bozmamız gerekir.

Renk Uyumunu Oluşturmalıyız

Renk seçimleri markanın kendisini daha iyi bir şekilde ifade etmesini sağlar. Bu sebeple renkleri web uyumlu oluşturup amaca bağlı kalmalıyız. Bu sayede kurumun kimliğini daha iyi yansıtmış oluruz.

Grafik Seçimleri Titiz Olmalı

Web tasarımı için tercih ettiğimiz grafikler, logo, fotoğraf, simge ve videolar kullanarak oluşturduğumuz görsel şölenlerdir.

Web Tasarımı Hazırlıkları (İnfografik)

ankara web tasarımı hazırlıklar

Kurumsal Web Tasarım Ankara

Firma olarak sizlere iyi bir web sitesi oluşturmadan önce yazı tipleri ve font seçimimize dikkat ederiz. Kullanıcıya uygun okunaklı bir şekilde oluşturup güvenli yazı tipleri tercih etmeliyiz. Bu sebeple tasarımcı olarak grup içindeki fontlarla çalışmayı özen göstermeliyiz. Aynı zamanda kaliteli içerikler oluşturmalıyız.

Metin yoluyla kullanıcıya sunduğumuz mesajlar ile geliştirip sunmalıyız. Okuyucuyu sıkmadan şaşırtarak ve mesajı hevesle okuyacak şekilde meydana getirmeliyiz. Bu sayede istediklerini vermiş olup kullanıcıların site de daha çok vakit geçirmesini sağlarız. Kullanacağımız içerikler özgün olup kopya içermemelidir. Aynı zamanda konu ile alakalı olup faydalı içerikler elde etmemiz gerekir.

Anahtar kelime seçimi titiz şekilde seçip arama motorları için optimize etmemiz gerekir. Uzun kuyruklu kelimeleri seçerken dikkat edip verilen sınırları geçmemiz gerekir.

KULLANICI DOSTU WEB TASARIMI OLUŞTURMANIN EN İYİ ADRESİ DURMAZ MEDYA

Bir web siteyi geliştirirken sitenin güzel ve görsellik bakımından dikkat çekici olmasına önem veririz. Bu sebeple web sayfa tasarımı için son kullanıcıya kadar hitap etmeli ve aradığını karşılamalıyız. İyi bir web site tasarlarken sitenin mimarisini iyi bir şekilde yapılandırmamız gerekir. Bunu da menüler ve navigasyon araçları ile oluştururuz.

Ziyaretçinin web siteye göz attığı zaman nasıl arama yapacağını dikkate alarak oluşturmalıyız. Kullanıcılar için bilgiler ve geçişler verimli olmasına dikkat edip istediği ve hedeflediği içeriklere yer vermeliyiz. Böylelikle site içerisinde gezinmeleri kolay olup site de geçirdikleri süreyi artırmış oluruz.

Tasarımlarda meydana getirdiğimiz video ve ses kullanıcılar için hızlı ve kolay erişebilecek şekilde oluşturmalıyız. Bilgileri yeterince kavramları için yardımcı multimedya dosyaları seçmeliyiz. Bu sitemize trafik çekmeye yardımcı olur.

Sayfaların doğru bir şekilde görüntülemeleri için uyumluluk oldukça önemlidir. Farklı tarayıcılardan ve işletim sistemlerinden sorunsuz bir şekilde erişebilmek için web siteleri tasarlarken özen göstermeliyiz.

Teknolojilerdeki ilerlemeleri daha faydalı hale getirmek için her zaman daha taze, dinamik ve titiz tasarımları uygulamayı unutmamalıyız. Her zaman güncel durumları takip ederek sitemize yenilik katmayı unutmamalıyız.

Ankara Web Tasarım Fiyatları

İnternet siteleri, firmaların vazgeçilmez tanıtım ürünlerinden bir tanesidir. Gelişen teknoloji ile birlikte artık insanlarımız internet ortamında daha çok vakit geçiriyor. Teknoloji sayesiyle birçok şeyi internet ortamından takip ederek satın alma işlemini gerçekleştiriyorlar. Bu sebeple ortaya çıkan web sitelerini üst düzeyde oluşturarak uygulamaları müşteriler için faydalı hale getiriyoruz.

Ortaya koyulan sermayeler ile maksimum oradan kar elde etmelerini sağlayıp geniş hedef kitleye ulaşmasını sağlıyoruz. Uzman ellerce oluşmayan tasarımlar basit bir şekilde kalıyor. Müşteriye ve ziyaretçiye hitap etmediği için boş bir yatırım olarak kalıyor. Durmaz medya ekibi olarak işimizi titiz bir şekilde meydana getiriyoruz. Sizlere kazanım elde ettirmek için en iyi web sayfa tasarımlarını oluşturuyoruz.

İnternet ortamında bilinmek son derece önemlidir. Özellikle gelişen teknoloji çağıyla ile birlikte sanal mecralar daha çok tercih edilip kullanıyoruz. Bu sayede hedef kitleye daha çabuk erişmemize yardımcı oluyor. İnsanlar gereksinimleri sonucunda internet ortamını ziyaret ediyor. Çeşitli firmalardan bilgi toplayarak en izlenim veren şirketi tercih ederler.

İnternet site tasarımı yaparken tecrübeli ekip arkadaşlarımız sayesiyle istek ve ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Ziyaretçiler için gerekli hizmeti sunarak problemlerini ortadan kaldırıyoruz. Profesyonel bir web sitesi oluşturarak firmalara sunuyoruz.

Ankara web tasarımı olarak sizleri ofisimizde ağırlamaktan gurur duyarız verimli çalışma alanımızı görmek isterseniz lütfen tıklayınız.

Ankara Ostim Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı

Seo uyumlu web sayfa tasarımı nasıl olur? Algoritma nasıl işlenir? Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Ve web sitesine seo yapacak mısınız gibi pek çok sorular ile karşılaşıyoruz. Firma olarak sizlere en iyi şekilde sitelerinizi oluşturup teslim ediyoruz. Seo uyumlu web siteleri kullanarak avantajlarından yararlanabiliyorsunuz. Konuyu daha iyi ifade edebilmek için sizlere durumu açıklayalım.

Seo Nedir?

Arama motoru optimizasyonu olarak da adlandırdığımız (search engine optimization) kısaltılmış hali Seo olan web sitelere birçok yararı vardır. Aratarak bulduğumuz güncel botları arama motorlarında sevimli görünüp belli otoriteler ile birlikte sitelere teknik bakımından şekillendiririz. Bunun dışında internet sitesine Google’ nun bekledği tarz da iç Seo kriterleri uygulamaya dikkat ederiz.

İç seo dediğimiz kısım site içinde optimizasyon yaparak kurguladığımız durumdur. Mantık çerçevesinde birbiri ile uyumlu hale getirmek için arama motorların sayfalara erişmesini sağlarız. İnsanlara hangi amaçla hitap ettiğimizi belirleyerek tanıtmak ve insanlara faydalı bir şekilde oluşturmaktır. Seo uyumlu web siteler ile bu tekniğe iç seo deriz. Arama motorlarına ait örümcekleri ya da botları web sayfalara ulaşmak için indexlemesini sağlarız. Böylelikle Google kayıt altına alarak site ile ilişkilendirilmesini sağlarız.

Web siteleri sizlere ulaştırmadan önce belli bir kurgudan geçiririz. Kimi zaman güncel kod bilgilerimizi kullanarak iç seonun daha uyumlu hale gelmesini sağlarız. Bu sayede Google web sitesine ziyaret edeceği zaman yabancılık çekmez ve sistemleri kolay şekilde başarılandırır. Google botları doğru anahtar kelimeler ile kaliteli şekilde organize ederiz. Farklı etiketler kullanarak web sitenizi en iyi şekilde tanıtırız. Bu sayede siteler iyi puanlar alarak sıralamalar başarılı bir duruma geliriz.

web tasarımı için önemli etkenler

Seo Uygulaması Yaparken Dikkat Etmemiz Gerekenler?

Seo uyumlu web site tasarımı yapmak aslında Google bizden istediği bir durumdur. Belli bir kriterlere göre hareket edip detaylı bir şekilde uygulama yaparız. Bu konuda birkaç ipuçları paylaşabiliriz.

 • Web sitesini meydana getirirken URL bağlantısında mutlaka anahtar kelime bulunması gerekir.
 • “Tittle” olarak adlandırdığımız başlıklar da anahtar kelimeler kullanmış olmalıyız.
 • “Deccription” olarak açıklamalarımız da anahtar kelimeler kullanmak şartıyla hareket etmeliyiz.
 • “Keyword” kısmını dilerseniz kullanabilirsiniz. Çünkü artık Google yapmış olduğu güncellemeler ile Keyword kısmını olan ilgisini azaltmış olur.
 • Resimler de mutlaka ALT etiket kullanmayı ihmal etmememiz gerekir.
 • Sayfalar da benzer içerik taşıyan durumlar da mutlaka “Canonical” etiketlemesini kullanmamız gerekir.

Bu kurallar sayesiyle web sayfaların hızı, resimleri ve içerikleri optimize etmiş oluruz. Aynı şekilde sıkıştırmalar yaparak hosting alanında arama motorlarına hizmet etmesini sağlarız. Bunun dışında dış seo dediğimiz bir durum vardır. Her iki durumda ayrı bir uzmanlık gerekir. Firma olarak sizlere profesyonel kişiler ile birlikte uyguluyor ve çalışıyoruz.

Bu konuda SEO işini ücretsiz yapıyoruz en iyisi biziz gibi sizlere kandırıp ahkam kesen firmalar olabilir. Bu gibi durumlar bizlere gerçekçi gelmiyor. Çünkü SEO profesyonellik ve sabır gereken bir durumdur. Firmamızdan SEO danışmanlığı talep ederek web sitelerinizin iç ve dış teknik analizlerini en iyi şekilde meydana getiririz.

Ankara Web Tasarım Şirketi

Bir web sitesini yayınlamadan önce birçok aşamalardan geçirterek hareket ettiririz. Ve aşamalarımız da şu şekilde gerçekleşir.

 1. Projeyi belirleriz.
 2. Kurumsal kimlik çalışması yaparız.
 3. Grafik tasarımı çalışması uygularız.
 4. Web tasarım kodlaması yaparız.
 5. İçerik yönetimi entegrasyonu yaparız.
 6. Web sitesini belli bir test süreçlerinden geçiririz.
 7. Ve web sitesini yayınlarız.

Ankara web tasarım şirketi olarak projeyi belirler ihtiyaçları göz önünde bulundurarak hareket ederiz. Yapılış amacını dikkate alarak kurumun tanıtmasına yardımcı oluruz. Firmanın ticari faaliyetlerini ön plana çıkartarak kar ve kazanmasını sağlarız. Bu noktada rakip firmaların analizlerini yaparak hareket ederiz. Proje belirlerken de içerikler ile birlikte daha netlik kazanmamıza yardımcı olur.

Ankara profesyonel web tasarım ailesi olarak sizlere kurumsal bir kimlik çalışması yaparız. Web tasarımını hayata geçirmeden önce firma için logo tasarımı çalışması yaparız. Bu aşama da renkler ve biçim olarak en iyi şekilde meydana getirerek kurumsal kimlik bakımından en önemli unsurlardan birini uygularız.

Ankara Profesyonel Web Tasarımı

Grafik tasarım çalışması kurumsal kimlik ile eş değerdir. Adobe Photoshop programlarımız ile piksel tabanlı resim ve fotoğraf düzenlemeleri yaparız. Görsel çekicilik kazandırarak özenle ve titizlikle meydana getiririz. Web site tasarımların da resim, fotoğraf ve görseller önemli bir yere sahiptir. Bu açıdan ekip arkadaşlarımız ile bu işlemi kolayca gerçekleştiririz.

Web sayfa tasarımlarını oluştururken belli bir kodlamalara ihtiyaç duyarız. HTML, CSS, Java Script, PHP ve ASP gibi çeşitli programlama dillerine ihtiyaç duyuyoruz. Google Chrome, Mozilla, Fİrefox ve Opera gibi çeşitli tarayıcılardan rahat şekilde görüntülenmesini sağlarız. Grafik tasarımı, web sitelerinizin genel görüntüsünü daha iyi yansıtarak dikkat çekici olmasına yardımcı olur.

Web tasarım çalışmalarımızda doğru bir şekilde yapılıp yapılamadığını test süreciyle birlikte anlarız. Eksik veya fazla yaptığımız çalışmaları iyi şekilde belirleriz. Çünkü bu aşama da gözden kaçırdığımız durumlar söz konusu olabilir. Bazen de teknik sorunlar ile karşılaşabiliriz. Görsel ve metin odaklı çalışmalarımız da içerikler ile çalışmalar yapmamız gerekir. Test aşaması sırasında sitemizin hızını ve açılış hızını, görsel durumunu, mobil uyumluluğunun kontrollerini gerçekleştirebiliriz. Bu sayede kaliteli bir optimal çalışma ile Google üzerinde başarılı bir sıralamaya girebiliriz.

Web tasarım aşamaları içerisin de ifade edeceğimiz farklı konular da var. Ancak en basit şekilde bir web tasarım projesi bu süreçlerden geçiririz. Kapsamlı ve detaylı çalışmalar sonucunda web sitesi yayına sunarız. Web sitesinin yayınlanabilmesi için domain olarak adlandırdığımız alan adına ve web sitesi sayfalarının barındırılacağı bir hosting hizmetine ihtiyacımız da olur. Bu hizmeti aldıktan sonra web sitenizi yayınlarız.

Ankara Web Tasarımı ve SEO Hizmeti

Google algoritması sıklıkla güncellenen SEO belli bir kritelere göre hareket etmemizi ister. Ön plana çıkmak da kolay olmuyor. Gelişen teknoloji ile birlikte makaleleri artık sesli bir şekilde tercih etmektedir. Yani kısacası sesli içerikler SEO bakımından değerli bir yapıya sahiptir. Bu alan herkes tarafından bilinmeyip oldukça yeni bir makale konusudur. Bu sebeple güncel gelişmeleri takip etmekte yarar vardır.

Bu alanda gelişen hizmetler oldukça sınırlı sayıdadır. Ancak bu dönemler de bu durumu iyi kavrayıp tercih ettiğimiz durumlar arasında olabilir. Oluşum süreci bakımından sesli makalelerin tam olarak ne anlama geldiğini açıklayalım. İnsanlar sosyal medyalar da ciddi bir şekilde vakit ayırıyor. Okuma alışkanlığının pek kazanamadığımız bu ülkede metinsel içerikler yerine farklı tercihler sunabiliriz. Böylelikle her bir kitleye rahat bir şekilde ulaşabiliriz.

SEO uyumlu makale yazarken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Örneğin “title, description” ve “keyword” gibi alanlar da anahtar kelimeleri geçirerek web sitelerinizin linkini paylaşmalısınız. Bu şekilde bir çalışma ile tarayıcınız sitenizi görmüş olup indexler. Aynı zamanda önceden oluşturduğunuz içeriklerin yeterli olup olmadığına incelemelisiniz. Yeterli olmayan içerikleri kaldırmalı ya da yönlendirme yapmak daha faydalı olacaktır.

SEO uyumu için yazılan yazılarda hedeflediğimiz odak kelimeyi ilk paragraf iyi bir şekilde oluşturup meydana getirmeliyiz. İtina ile yer verdiğimiz paragrafa birkaç kez geçirmeliyiz. Belli bir kuralı olmayı makale açısından önemli bir yeri vardır.

Makaleleri oluştururken yazıların özgün olup olmadığına dikkat etmeliyiz. İmla hataları, dolu ve anlamsız cümleler topluluğuna yer vermemeliyiz. Üstün körü hazırlanmış bir yazının sitenize herhangi bir yararı olmayacaktır. Kopya çekmemeye özen göstererek emek hırsızı bir çalışma sergilememeliyiz.

Anahtar kelime karakterinize dikkat ederek bir çalışma sergileyin. Karakterleri boşluklar dahil olmak üzere 50-70 arasında tercih edin. 3 ile 6 kelime arasında belirlemeliyiz. İçeriklerinde en 300 veya 500 kelime olacak şekilde meydana getirmeliyiz. Google uzun yazıları sevdiği için 1000-2000 kelimeleri  de sever. Bu gibi çalışmalar sizler için de avantajlıdır.

Ankara Web Sitesi Tasarım Firmaları ve Seo Hizmeti

Web sitelerinizi oluşturduğumuz zaman SEO alt yapılı olmasına dikkat ederiz. İçeriklerimiz oluştururken uygun yazı tipleri tercih ederiz. Bold, italik ve farklı renkler tercih ederek dikkat çekmeyi amaçlarız. Kalıcı bağlantılarımız URL kısımları en az 50 ve 60 kelime olacak şekilde ayarlarız. Kısa net ve akılda kalıcı şekilde meydana getiririz. Meta açıklamalarımız ile ziyaretçiye bilgi vererek istediği şeyi almasını sağlarız. Meta açıklamasında kural en az 120 karakter veya 160 karakter arasındadır. Anahtar kelime yine aynı şekilde meta açıklamasında yer vermeliyiz.

Durmaz Medya Şirketi olarak hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız.

iletişim için hemen linke tıklayın. Ankara web tasarımı için bize ulaşın harita linkine tıklayabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Arayın
Sohbete Başla
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?